
STMicroelectronics
Product No:
TL084AIDT
Manufacturer:
Package:
14-SO
Batch:
-
Description:
IC OPAMP JFET 4 CIRCUIT 14SO
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.425
1.425
10
1.27395
12.7395
25
1.20916
30.229
100
0.99313
99.313
250
0.928378
232.0945
500
0.82042
410.21
1000
0.6477
647.7
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | STMicroelectronics |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 16V/µs |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | J-FET |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 1.4mA (x4 Channels) |
| Number of Circuits | 4 |
| Base Product Number | TL084 |
| Current - Input Bias | 20 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Gain Bandwidth Product | 4 MHz |
| Voltage - Input Offset | 3 mV |
| Supplier Device Package | 14-SO |
| Current - Output / Channel | 40 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 36 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 6 V |