
STMicroelectronics
Product No:
TL084CPT
Manufacturer:
Package:
14-TSSOP
Batch:
-
Description:
IC OPAMP JFET 4 CIRCUIT 14TSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.7125
0.7125
10
0.62415
6.2415
25
0.58634
14.6585
100
0.47861
47.861
250
0.444562
111.1405
500
0.378347
189.1735
1000
0.30267
302.67
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | STMicroelectronics |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 16V/µs |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | J-FET |
| Package / Case | 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 1.4mA (x4 Channels) |
| Number of Circuits | 4 |
| Base Product Number | TL084 |
| Current - Input Bias | 20 pA |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Gain Bandwidth Product | 4 MHz |
| Voltage - Input Offset | 3 mV |
| Supplier Device Package | 14-TSSOP |
| Current - Output / Channel | 40 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 36 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 6 V |