
Texas Instruments
Product No:
TL317CLPR
Manufacturer:
Package:
TO-92-3
Batch:
-
Description:
IC REG LIN POS ADJ 100MA TO92-3
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.4605
2.4605
10
2.21255
22.1255
25
2.08696
52.174
100
1.77821
177.821
250
1.66972
417.43
500
1.461005
730.5025
1000
1.210547
1210.547
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| PSRR | 65dB (120Hz) |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Output Type | Adjustable |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) Formed Leads |
| Product Status | Active |
| Control Features | - |
| Current - Output | 100mA |
| Base Product Number | TL317 |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature |
| Number of Regulators | 1 |
| Output Configuration | Positive |
| Operating Temperature | 0°C ~ 125°C |
| Voltage - Input (Max) | 38V |
| Voltage Dropout (Max) | - |
| Voltage - Output (Max) | 32V |
| Supplier Device Package | TO-92-3 |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.2V |