
Texas Instruments
Product No:
TL331BQDBVRQ1
Manufacturer:
Package:
SOT-23-5
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC COMPARATOR 1 GEN PUR SOT23-5
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.8075
0.8075
10
0.7106
7.106
25
0.66766
16.6915
100
0.54492
54.492
250
0.50616
126.54
500
0.430768
215.384
1000
0.344612
344.612
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Type | General Purpose |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Hysteresis | - |
| Output Type | Open-Collector, Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SC-74A, SOT-753 |
| Product Status | Active |
| CMRR, PSRR (Typ) | - |
| Number of Elements | 1 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Current - Output (Typ) | 20mA |
| Propagation Delay (Max) | - |
| Supplier Device Package | SOT-23-5 |
| Current - Quiescent (Max) | 430µA |
| Current - Input Bias (Max) | 0.025µA @ 5V |
| Voltage - Input Offset (Max) | 2.5mV @ 36V |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 2V ~ 36V |