
Texas Instruments
Product No:
TL3472CD
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC OPAMP GP 2 CIRCUIT 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.893
0.893
10
0.7961
7.961
25
0.75506
18.8765
100
0.62035
62.035
250
0.579918
144.9795
500
0.512468
256.234
1000
0.404586
404.586
2500
0.377616
944.04
5000
0.35873
1793.65
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 13V/µs |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Last Time Buy |
| Current - Supply | 3.5mA (x2 Channels) |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | TL3472 |
| Current - Input Bias | 100 nA |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Gain Bandwidth Product | 4 MHz |
| Voltage - Input Offset | 1 mV |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Current - Output / Channel | 34 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 36 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 4 V |