
Texas Instruments
Product No:
TL3474ACN
Manufacturer:
Package:
14-PDIP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC OPAMP GP 4 CIRCUIT 14DIP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.5295
1.5295
10
1.3699
13.699
25
1.30036
32.509
100
1.06799
106.799
250
0.998374
249.5935
500
0.882284
441.142
1000
0.69654
696.54
2500
0.650104
1625.26
5000
0.617595
3087.975
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 13V/µs |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 14-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 3.5mA (x4 Channels) |
| Number of Circuits | 4 |
| Base Product Number | TL3474 |
| Current - Input Bias | 100 nA |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Gain Bandwidth Product | 4 MHz |
| Voltage - Input Offset | 1 mV |
| Supplier Device Package | 14-PDIP |
| Current - Output / Channel | 34 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 36 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 4 V |