
Texas Instruments
Product No:
TL35072P
Manufacturer:
Package:
8-PDIP
Batch:
-
Description:
IC OPAMP GP 2 CIRCUIT 8DIP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.831
2.831
10
2.5422
25.422
25
2.39856
59.964
100
2.04345
204.345
250
1.918696
479.674
500
1.678859
839.4295
1000
1.391056
1391.056
2500
1.295116
3237.79
5000
1.24715
6235.75
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 13V/µs |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| -3db Bandwidth | 200 kHz |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 3.5mA (x5 Channels) |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | TL35072 |
| Current - Input Bias | 1 pA |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TA) |
| Gain Bandwidth Product | 4.5 MHz |
| Voltage - Input Offset | 300 µV |
| Supplier Device Package | 8-PDIP |
| Current - Output / Channel | 30 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 44 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 4 V |