
Texas Instruments
Product No:
TL7702AIP
Manufacturer:
Package:
8-PDIP
Batch:
-
Description:
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL 8DIP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.6765
3.6765
10
3.3041
33.041
25
3.12322
78.0805
100
2.706835
270.6835
250
2.56804
642.01
500
2.30432
1152.16
1000
1.943396
1943.396
2500
1.84623
4615.575
5000
1.776823
8884.115
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Type | Simple Reset/Power-On Reset |
| Reset | Active High/Active Low |
| Output | Open Drain or Open Collector |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Mounting Type | Through Hole |
| Reset Timeout | 1µs Maximum Propagation Delay |
| Package / Case | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | TL7702 |
| Voltage - Threshold | 2.53V |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 8-PDIP |
| Number of Voltages Monitored | 1 |