
Texas Instruments
Product No:
TL7712ACD
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Description:
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.425
1.425
10
1.2768
12.768
25
1.21182
30.2955
100
0.995315
99.5315
250
0.93043
232.6075
500
0.822244
411.122
1000
0.649144
649.144
2500
0.605872
1514.68
5000
0.575576
2877.88
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Type | Simple Reset/Power-On Reset |
| Reset | Active High/Active Low |
| Output | Open Drain or Open Collector |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Reset Timeout | 1µs Maximum Propagation Delay |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | TL7712 |
| Voltage - Threshold | 10.8V |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Number of Voltages Monitored | 1 |