
Texas Instruments
Product No:
TL7733BCD
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Description:
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.2635
1.2635
10
1.1305
11.305
25
1.0735
26.8375
100
0.881695
88.1695
250
0.824182
206.0455
500
0.728346
364.173
1000
0.575016
575.016
2500
0.536684
1341.71
5000
0.509846
2549.23
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Type | Simple Reset/Power-On Reset |
| Reset | Active High/Active Low |
| Output | Open Drain or Open Collector |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Reset Timeout | 270ns Typical Propagation Delay |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | TL7733 |
| Voltage - Threshold | 3.08V |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Number of Voltages Monitored | 1 |