
Texas Instruments
Product No:
TL7757IDR
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.8645
0.8645
10
0.75715
7.5715
25
0.71098
17.7745
100
0.58026
58.026
250
0.538992
134.748
500
0.458736
229.368
1000
0.366985
366.985
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Type | Simple Reset/Power-On Reset |
| Reset | Active Low |
| Output | Open Drain or Open Collector |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Reset Timeout | 5µs Maximum Propagation Delay |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | TL7757 |
| Voltage - Threshold | 4.55V |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Number of Voltages Monitored | 1 |