
Texas Instruments
Product No:
TL783CKCSE3
Manufacturer:
Package:
TO-220-3
Batch:
-
Description:
IC REG LIN POS ADJ 700MA TO220-3
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.4795
2.4795
10
2.22775
22.2775
25
2.10216
52.554
100
1.790845
179.0845
250
1.681576
420.394
500
1.471379
735.6895
1000
1.219144
1219.144
2500
1.13506
2837.65
5000
1.093022
5465.11
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| PSRR | 76dB (120Hz) |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Output Type | Adjustable |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | TO-220-3 |
| Product Status | Active |
| Control Features | - |
| Current - Output | 700mA |
| Base Product Number | TL783 |
| Protection Features | Over Temperature, Short Circuit |
| Number of Regulators | 1 |
| Output Configuration | Positive |
| Operating Temperature | 0°C ~ 125°C |
| Voltage - Input (Max) | 125V |
| Voltage Dropout (Max) | - |
| Voltage - Output (Max) | 125V |
| Supplier Device Package | TO-220-3 |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.25V |