
Texas Instruments
Product No:
TLC081AID
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Description:
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.4795
2.4795
10
2.22585
22.2585
25
2.0995
52.4875
100
1.788755
178.8755
250
1.6796
419.9
500
1.46965
734.825
1000
1.21771
1217.71
2500
1.13373
2834.325
5000
1.09174
5458.7
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 19V/µs |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 1.9mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | TLC081 |
| Current - Input Bias | 2 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Gain Bandwidth Product | 10 MHz |
| Voltage - Input Offset | 390 µV |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Current - Output / Channel | 57 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 16 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 4.5 V |