
Texas Instruments
Product No:
TLC082IDGN
Manufacturer:
Package:
8-HVSSOP
Batch:
-
Description:
IC OPAMP GP 2 CIRCUIT 8HVSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.8595
2.8595
10
2.56595
25.6595
25
2.4206
60.515
100
2.062355
206.2355
250
1.93648
484.12
500
1.69442
847.21
1000
1.403948
1403.948
2500
1.307124
3267.81
5000
1.258712
6293.56
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 19V/µs |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 1.9mA (x2 Channels) |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | TLC082 |
| Current - Input Bias | 3 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Gain Bandwidth Product | 10 MHz |
| Voltage - Input Offset | 390 µV |
| Supplier Device Package | 8-HVSSOP |
| Current - Output / Channel | 57 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 16 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 4.5 V |