
Texas Instruments
Product No:
TLC083IDGQ
Manufacturer:
Package:
10-HVSSOP
Batch:
-
Description:
IC OPAMP GP 2 CIRCUIT 10HVSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.0805
2.0805
10
1.8696
18.696
25
1.76358
44.0895
100
1.502615
150.2615
250
1.410864
352.716
500
1.234506
617.253
1000
1.022874
1022.874
2500
0.952337
2380.8425
5000
0.917064
4585.32
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 19V/µs |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 10-PowerTFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 1.9mA (x2 Channels) |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | TLC083 |
| Current - Input Bias | 3 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Gain Bandwidth Product | 10 MHz |
| Voltage - Input Offset | 390 µV |
| Supplier Device Package | 10-HVSSOP |
| Current - Output / Channel | 57 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 16 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 4.5 V |