
Texas Instruments
Product No:
TLC2202CD
Manufacturer:
Package:
14-SOIC
Batch:
-
Description:
IC CMOS 2 CIRCUIT 14SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
7.9515
7.9515
10
7.1858
71.858
25
6.85178
171.2945
100
5.94947
594.947
250
5.682102
1420.5255
500
5.18073
2590.365
1000
4.512244
4512.244
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 2.7V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | CMOS |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 5.6mA (x2 Channels) |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | TLC2202 |
| Current - Input Bias | 4 µA |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Gain Bandwidth Product | 1.9 MHz |
| Voltage - Input Offset | 2 mV |
| Supplier Device Package | 14-SOIC |
| Current - Output / Channel | 50 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 16 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 4.6 V |