
Texas Instruments
Product No:
TLC2254AID
Manufacturer:
Package:
14-SOIC
Batch:
-
Description:
IC OPAMP GP 4 CIRCUIT 14SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.717
2.717
10
2.4434
24.434
25
2.30964
57.741
100
2.001745
200.1745
250
1.899088
474.772
500
1.704034
852.017
1000
1.437141
1437.141
2500
1.365283
3413.2075
5000
1.313964
6569.82
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | LinCMOS™ |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 0.12V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 160µA (x4 Channels) |
| Number of Circuits | 4 |
| Base Product Number | TLC2254 |
| Current - Input Bias | 1 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Gain Bandwidth Product | 210 kHz |
| Voltage - Input Offset | 200 µV |
| Supplier Device Package | 14-SOIC |
| Current - Output / Channel | 50 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 16 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 4.4 V |