
Texas Instruments
Product No:
TLC2274ACN
Manufacturer:
Package:
14-PDIP
Batch:
-
Description:
IC OPAMP GP 4 CIRCUIT 14DIP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.8595
2.8595
10
2.5688
25.688
25
2.42288
60.572
100
2.064445
206.4445
250
1.938456
484.614
500
1.696149
848.0745
1000
1.405382
1405.382
2500
1.308454
3271.135
5000
1.259994
6299.97
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 3.6V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Through Hole |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 14-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 4.8mA (x4 Channels) |
| Number of Circuits | 4 |
| Base Product Number | TLC2274 |
| Current - Input Bias | 1 pA |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Gain Bandwidth Product | 2.25 MHz |
| Voltage - Input Offset | 300 µV |
| Supplier Device Package | 14-PDIP |
| Current - Output / Channel | 50 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 16 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 4.4 V |