
Texas Instruments
Product No:
TLC2274CNS
Manufacturer:
Package:
14-SO
Batch:
-
Description:
IC OPAMP GP 4 CIRCUIT 14SO
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.736
2.736
10
2.4548
24.548
25
2.32066
58.0165
100
2.01134
201.134
250
1.908208
477.052
500
1.712242
856.121
1000
1.444057
1444.057
2500
1.371857
3429.6425
5000
1.320282
6601.41
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 3.6V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 14-SOIC (0.209", 5.30mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 4.8mA (x4 Channels) |
| Number of Circuits | 4 |
| Base Product Number | TLC2274 |
| Current - Input Bias | 1 pA |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Gain Bandwidth Product | 2.25 MHz |
| Voltage - Input Offset | 300 µV |
| Supplier Device Package | 14-SO |
| Current - Output / Channel | 50 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 16 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 4.4 V |