
Texas Instruments
Product No:
TLC2274EPWRQ1
Manufacturer:
Package:
14-TSSOP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC OPAMP GP 4 CIRCUIT 14TSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.6905
5.6905
10
5.11195
51.1195
25
4.83284
120.821
100
4.188455
418.8455
250
3.973622
993.4055
500
3.56554
1782.77
1000
3.007073
3007.073
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | Automotive, AEC-Q100, LinCMOS™ |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 3.6V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 4.4mA (x4 Channels) |
| Number of Circuits | 4 |
| Base Product Number | TLC2274 |
| Current - Input Bias | 1 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C |
| Gain Bandwidth Product | 2.18 MHz |
| Voltage - Input Offset | 300 µV |
| Supplier Device Package | 14-TSSOP |
| Current - Output / Channel | 50 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 16 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 4.5 V |