
Texas Instruments
Product No:
TLC2652C-8D
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Description:
IC OPAMP ZERO-DRIFT 1 CIRC 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
7.467
7.467
10
6.74215
67.4215
25
6.42846
160.7115
100
5.581915
558.1915
250
5.331058
1332.7645
500
4.860656
2430.328
1000
4.233485
4233.485
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | LinCMOS™ |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 3.1V/µs |
| Output Type | Single-Ended |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | Zero-Drift |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 1.5mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | TLC2652 |
| Current - Input Bias | 4 pA |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Gain Bandwidth Product | 1.9 MHz |
| Voltage - Input Offset | 0.6 µV |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Current - Output / Channel | 50 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 16 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 3.8 V |