
Texas Instruments
Product No:
TLC27L1BCD
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Description:
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.273
1.273
10
1.13335
11.3335
25
1.07616
26.904
100
0.883975
88.3975
250
0.82631
206.5775
500
0.730227
365.1135
1000
0.576498
576.498
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | LinCMOS™ |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 0.05V/µs |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Last Time Buy |
| Current - Supply | 14µA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | TLC27L1 |
| Current - Input Bias | 0.7 pA |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Gain Bandwidth Product | 110 kHz |
| Voltage - Input Offset | 260 µV |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Current - Output / Channel | 30 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 16 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 3 V |