
Texas Instruments
Product No:
TLC27L2ACPS
Manufacturer:
Package:
8-SO
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC CMOS 2 CIRCUIT 8SO
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.482
1.482
10
1.3357
13.357
25
1.2597
31.4925
100
1.07331
107.331
250
1.00776
251.94
500
0.88179
440.895
1000
0.730626
730.626
2500
0.680238
1700.595
5000
0.655044
3275.22
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | LinCMOS™ |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 0.03V/µs |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | CMOS |
| Package / Case | 8-SOIC (0.209", 5.30mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 20µA (x2 Channels) |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | TLC27L2 |
| Current - Input Bias | 0.6 pA |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Gain Bandwidth Product | 110 kHz |
| Voltage - Input Offset | 900 µV |
| Supplier Device Package | 8-SO |
| Current - Output / Channel | 30 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 16 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 3 V |