
Texas Instruments
Product No:
TLC27L4CN
Manufacturer:
Package:
14-PDIP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC CMOS 4 CIRCUIT 14DIP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.52
1.52
10
1.3585
13.585
25
1.28896
32.224
100
1.058965
105.8965
250
0.989862
247.4655
500
0.874779
437.3895
1000
0.690612
690.612
2500
0.644575
1611.4375
5000
0.612342
3061.71
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | LinCMOS™ |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 0.05V/µs |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Amplifier Type | CMOS |
| Package / Case | 14-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 57µA (x4 Channels) |
| Number of Circuits | 4 |
| Base Product Number | TLC27L4 |
| Current - Input Bias | 0.7 pA |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Gain Bandwidth Product | 110 kHz |
| Voltage - Input Offset | 1.1 mV |
| Supplier Device Package | 14-PDIP |
| Current - Output / Channel | 30 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 16 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 3 V |