
Texas Instruments
Product No:
TLC27L4CNS
Manufacturer:
Package:
14-SO
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC CMOS 4 CIRCUIT 14SO
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.539
1.539
10
1.3794
13.794
25
1.30188
32.547
100
1.10903
110.903
250
1.041352
260.338
500
0.911183
455.5915
1000
0.754984
754.984
2500
0.702914
1757.285
5000
0.676875
3384.375
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | LinCMOS™ |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 0.05V/µs |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | CMOS |
| Package / Case | 14-SOIC (0.209", 5.30mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 57µA (x4 Channels) |
| Number of Circuits | 4 |
| Base Product Number | TLC27L4 |
| Current - Input Bias | 0.7 pA |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Gain Bandwidth Product | 110 kHz |
| Voltage - Input Offset | 1.1 mV |
| Supplier Device Package | 14-SO |
| Current - Output / Channel | 30 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 16 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 3 V |