
Texas Instruments
Product No:
TLC339CDR
Manufacturer:
Package:
14-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC COMPARATOR 4 GEN PUR 14SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.482
1.482
10
1.3262
13.262
25
1.25856
31.464
100
1.03398
103.398
250
0.966492
241.623
500
0.854126
427.063
1000
0.67431
674.31
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Type | General Purpose |
| Series | LinCMOS™ |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Hysteresis | - |
| Output Type | CMOS, Open-Drain |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| CMRR, PSRR (Typ) | 84dB CMRR |
| Number of Elements | 4 |
| Base Product Number | TLC339 |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Current - Output (Typ) | 20mA |
| Propagation Delay (Max) | 4.5µs |
| Supplier Device Package | 14-SOIC |
| Current - Quiescent (Max) | 100µA |
| Current - Input Bias (Max) | 5pA @ 5V |
| Voltage - Input Offset (Max) | 5mV @ 10V |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 3V ~ 16V |