
Texas Instruments
Product No:
TLC339IPWR
Manufacturer:
Package:
14-TSSOP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC COMPARATOR 4 GEN PUR 14TSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.539
1.539
10
1.38225
13.8225
25
1.30416
32.604
100
1.11112
111.112
250
1.043328
260.832
500
0.912912
456.456
1000
0.756409
756.409
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Type | General Purpose |
| Series | LinCMOS™ |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Hysteresis | - |
| Output Type | CMOS, Open-Drain |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| CMRR, PSRR (Typ) | 84dB CMRR |
| Number of Elements | 4 |
| Base Product Number | TLC339 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Current - Output (Typ) | 20mA |
| Propagation Delay (Max) | 4.5µs |
| Supplier Device Package | 14-TSSOP |
| Current - Quiescent (Max) | 125µA |
| Current - Input Bias (Max) | 5pA @ 5V |
| Voltage - Input Offset (Max) | 5mV @ 10V |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 3V ~ 16V |