
Texas Instruments
Product No:
TLC339MD
Manufacturer:
Package:
14-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC COMPARATOR 4 GEN PUR 14SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.584
2.584
10
2.32275
23.2275
25
2.19108
54.777
100
1.866655
186.6655
250
1.752712
438.178
500
1.533623
766.8115
1000
1.27072
1270.72
2500
1.183082
2957.705
5000
1.139259
5696.295
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Type | General Purpose |
| Series | LinCMOS™ |
| Package | Tube |
| Hysteresis | - |
| Output Type | CMOS, Open-Drain |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| CMRR, PSRR (Typ) | 84dB CMRR |
| Number of Elements | 4 |
| Base Product Number | TLC339 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Current - Output (Typ) | 20mA |
| Propagation Delay (Max) | 4.5µs |
| Supplier Device Package | 14-SOIC |
| Current - Quiescent (Max) | 175µA |
| Current - Input Bias (Max) | 5pA @ 5V |
| Voltage - Input Offset (Max) | 5mV @ 10V |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 4V ~ 16V |