
Texas Instruments
Product No:
TLC352CPWR
Manufacturer:
Package:
8-TSSOP
Batch:
-
Description:
IC COMPARATOR 2 DIFF 8TSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.3585
1.3585
10
1.2122
12.122
25
1.15064
28.766
100
0.945345
94.5345
250
0.883652
220.913
500
0.780919
390.4595
1000
0.616512
616.512
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Type | Differential |
| Series | LinCMOS™ |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Hysteresis | - |
| Output Type | CMOS, MOS, Open-Drain, TTL |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| CMRR, PSRR (Typ) | - |
| Number of Elements | 2 |
| Base Product Number | TLC352 |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Current - Output (Typ) | 20mA |
| Propagation Delay (Max) | - |
| Supplier Device Package | 8-TSSOP |
| Current - Quiescent (Max) | 400µA |
| Current - Input Bias (Max) | 5pA @ 5V |
| Voltage - Input Offset (Max) | 5mV @ 5V |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 1.4V ~ 16V, ±0.7V ~ 8V |