
Texas Instruments
Product No:
TLC354ID
Manufacturer:
Package:
14-SOIC
Batch:
-
Description:
IC COMPARATOR 4 DIFF 14SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.3845
2.3845
10
2.1413
21.413
25
2.02046
50.5115
100
1.7214
172.14
250
1.616368
404.092
500
1.414322
707.161
1000
1.171863
1171.863
2500
1.091046
2727.615
5000
1.050643
5253.215
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Type | Differential |
| Series | LinCMOS™ |
| Package | Tube |
| Hysteresis | - |
| Output Type | CMOS, MOS, Open-Drain, TTL |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| CMRR, PSRR (Typ) | - |
| Number of Elements | 4 |
| Base Product Number | TLC354 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Current - Output (Typ) | 20mA |
| Propagation Delay (Max) | - |
| Supplier Device Package | 14-SOIC |
| Current - Quiescent (Max) | 800µA |
| Current - Input Bias (Max) | 5pA @ 5V |
| Voltage - Input Offset (Max) | 5mV @ 5V |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 1.4V ~ 16V, ±0.7V ~ 8V |