
Texas Instruments
Product No:
TLC4502ACD
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Description:
IC CMOS 2 CIRCUIT 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
6.3745
6.3745
10
5.7589
57.589
25
5.491
137.275
100
4.76767
476.767
250
4.553388
1138.347
500
4.151633
2075.8165
1000
3.615928
3615.928
2500
3.482006
8705.015
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 2.5V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | CMOS |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 2.5mA (x2 Channels) |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | TLC4502 |
| Current - Input Bias | 1 pA |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Gain Bandwidth Product | 4.7 MHz |
| Voltage - Input Offset | 10 µV |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Current - Output / Channel | 50 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 6 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 4 V |