
Texas Instruments
Product No:
TLC7701MPWREP
Manufacturer:
Package:
8-TSSOP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL 8TSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.8805
5.8805
10
5.2839
52.839
25
4.99472
124.868
100
4.328865
432.8865
250
4.10685
1026.7125
500
3.685088
1842.544
1000
3.107896
3107.896
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Type | Simple Reset/Power-On Reset |
| Reset | Active High/Active Low |
| Output | Push-Pull, Totem Pole |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Reset Timeout | 1.1ms Minimum |
| Package / Case | 8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | TLC7701 |
| Voltage - Threshold | 1.1V |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | 8-TSSOP |
| Number of Voltages Monitored | 1 |