
KYOCERA AVX
Product No:
TLCU106M010RTA
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP TANT 10UF 20% 10V 0805
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.09
2.09
10
1.69385
16.9385
50
1.4782
73.91
100
1.29333
129.333
500
0.985435
492.7175
1000
0.862248
862.248
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | KYOCERA AVX |
| Type | Molded |
| Series | TLC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | General Purpose |
| Tolerance | ±20% |
| Capacitance | 10 µF |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Rated | 10 V |
| Lifetime @ Temp. | - |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.053" W (2.00mm x 1.35mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.024" (0.60mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Manufacturer Size Code | U |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 5Ohm |