
Infineon Technologies
Product No:
TLD5098ELXUMA1
Manufacturer:
Package:
PG-SSOP-14-EP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC LED DRIVER CTRLR PWM 14SSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.3345
3.3345
10
2.99535
29.9535
25
2.83214
70.8035
100
2.454515
245.4515
250
2.328678
582.1695
500
2.089506
1044.753
1000
1.76224
1762.24
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Infineon Technologies |
| Type | DC DC Controller |
| Series | Automotive, AEC, LITIX™ |
| Dimming | Analog, PWM |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Topology | Flyback, SEPIC, Step-Down (Buck), Step-Up (Boost) |
| Frequency | 100kHz ~ 500kHz |
| Applications | Automotive |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 14-LSSOP (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad |
| Product Status | Not For New Designs |
| Voltage - Output | 4.5V ~ 5.5V |
| Number of Outputs | 1 |
| Internal Switch(s) | No |
| Base Product Number | TLD5098 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Voltage - Supply (Max) | 45V |
| Voltage - Supply (Min) | 4.5V |
| Supplier Device Package | PG-SSOP-14-EP |
| Current - Output / Channel | - |