
Infineon Technologies
Product No:
TLD5099EPXUMA1
Manufacturer:
Package:
PG-TSDSO-14
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC LED DRIVER CTRLR PWM 14TSDSO
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.1755
2.1755
10
1.957
19.57
25
1.84642
46.1605
100
1.5732
157.32
250
1.477136
369.284
500
1.292494
646.247
1000
1.070926
1070.926
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Infineon Technologies |
| Type | DC DC Controller |
| Series | Automotive, AEC-Q100, LITIX™ |
| Dimming | PWM |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Topology | Flyback, SEPIC, Step-Down (Buck), Step-Up (Boost) |
| Frequency | 100kHz ~ 500kHz |
| Applications | Automotive, Lighting |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 14-TSSOP (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Voltage - Output | - |
| Number of Outputs | 1 |
| Internal Switch(s) | Yes |
| Base Product Number | TLD5099 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Voltage - Supply (Max) | 34V |
| Voltage - Supply (Min) | 8V |
| Supplier Device Package | PG-TSDSO-14 |
| Current - Output / Channel | - |