
Infineon Technologies
Product No:
TLD60982ESXUMA2
Manufacturer:
Package:
PG-TSDSO-24
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC LED DRVR CTRLR PWM 1A 24TSDSO
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.8025
2.8025
10
2.5175
25.175
25
2.375
59.375
100
2.023595
202.3595
250
1.900038
475.0095
500
1.662538
831.269
1000
1.377538
1377.538
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Infineon Technologies |
| Type | DC DC Controller |
| Series | - |
| Dimming | PWM |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Topology | Step-Up (Boost) |
| Frequency | 100kHz ~ 500kHz |
| Applications | Automotive |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 24-TSSOP (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Voltage - Output | 70V |
| Number of Outputs | 2 |
| Internal Switch(s) | No |
| Base Product Number | TLD60982 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Voltage - Supply (Max) | 58V |
| Voltage - Supply (Min) | 4.5V |
| Supplier Device Package | PG-TSDSO-24 |
| Current - Output / Channel | 1A |