
Texas Instruments
Product No:
TLE2021CD
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Description:
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.7765
1.7765
10
1.59695
15.9695
25
1.5067
37.6675
100
1.283735
128.3735
250
1.20536
301.34
500
1.05469
527.345
1000
0.873886
873.886
2500
0.813618
2034.045
5000
0.783484
3917.42
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | Excalibur™ |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 0.65V/µs |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 240µA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | TLE2021 |
| Current - Input Bias | 25 nA |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Gain Bandwidth Product | 2 MHz |
| Voltage - Input Offset | 150 µV |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Current - Output / Channel | 20 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 40 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 4 V |