
Texas Instruments
Product No:
TLE2021IP
Manufacturer:
Package:
8-PDIP
Batch:
-
Description:
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT 8DIP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.9665
1.9665
10
1.76985
17.6985
25
1.66972
41.743
100
1.422625
142.2625
250
1.335776
333.944
500
1.168804
584.402
1000
0.96844
968.44
2500
0.901645
2254.1125
5000
0.868252
4341.26
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | Excalibur™ |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 0.65V/µs |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 240µA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | TLE2021 |
| Current - Input Bias | 25 nA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Gain Bandwidth Product | 2 MHz |
| Voltage - Input Offset | 120 µV |
| Supplier Device Package | 8-PDIP |
| Current - Output / Channel | 20 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 40 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 4 V |