
Texas Instruments
Product No:
TLE2024ACDW
Manufacturer:
Package:
16-SOIC
Batch:
-
Description:
IC OPAMP GP 4 CIRCUIT 16SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.719
5.719
10
5.1376
51.376
25
4.85716
121.429
100
4.20964
420.964
250
3.993724
998.431
500
3.583571
1791.7855
1000
3.022292
3022.292
2500
2.871176
7177.94
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | Excalibur™ |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 0.7V/µs |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 1.05mA (x4 Channels) |
| Number of Circuits | 4 |
| Base Product Number | TLE2024 |
| Current - Input Bias | 45 nA |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Gain Bandwidth Product | 2.8 MHz |
| Voltage - Input Offset | 750 µV |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
| Current - Output / Channel | 40 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 40 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 4 V |