
Texas Instruments
Product No:
TLE2024ACN
Manufacturer:
Package:
14-PDIP
Batch:
-
Description:
IC OPAMP GP 4 CIRCUIT 14DIP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.8615
5.8615
10
5.2668
52.668
25
4.97952
124.488
100
4.315565
431.5565
250
4.094272
1023.568
500
3.673783
1836.8915
1000
3.098368
3098.368
2500
2.943452
7358.63
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | Excalibur™ |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 0.7V/µs |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 14-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 1.05mA (x4 Channels) |
| Number of Circuits | 4 |
| Base Product Number | TLE2024 |
| Current - Input Bias | 45 nA |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Gain Bandwidth Product | 2.8 MHz |
| Voltage - Input Offset | 750 µV |
| Supplier Device Package | 14-PDIP |
| Current - Output / Channel | 40 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 40 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 4 V |