
Texas Instruments
Product No:
TLE2027CD
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.819
3.819
10
3.4333
34.333
25
3.24558
81.1395
100
2.812855
281.2855
250
2.668588
667.147
500
2.394513
1197.2565
1000
2.019472
2019.472
2500
1.918496
4796.24
5000
1.846372
9231.86
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | Excalibur™ |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 2.8V/µs |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 3.8mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | TLE2027 |
| Current - Input Bias | 15 nA |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Gain Bandwidth Product | 13 MHz |
| Voltage - Input Offset | 20 µV |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Current - Output / Channel | 50 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 38 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 8 V |