
Texas Instruments
Product No:
TLE2064CN
Manufacturer:
Package:
14-PDIP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC OPAMP JFET 4 CIRCUIT 14DIP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.1205
5.1205
10
4.59705
45.9705
25
4.34606
108.6515
100
3.766465
376.6465
250
3.573368
893.342
500
3.206364
1603.182
1000
2.704156
2704.156
2500
2.568952
6422.38
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 3.4V/µs |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Amplifier Type | J-FET |
| Package / Case | 14-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 1.25mA (x4 Channels) |
| Number of Circuits | 4 |
| Base Product Number | TLE2064 |
| Current - Input Bias | 4 pA |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Gain Bandwidth Product | 2 MHz |
| Voltage - Input Offset | 900 µV |
| Supplier Device Package | 14-PDIP |
| Current - Output / Channel | 80 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 36 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 7 V |