
Texas Instruments
Product No:
TLE2072CP
Manufacturer:
Package:
8-PDIP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC OPAMP JFET 2 CIRCUIT 8DIP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.655
4.655
10
4.18285
41.8285
25
3.95466
98.8665
100
3.42741
342.741
250
3.25166
812.915
500
2.917697
1458.8485
1000
2.460709
2460.709
2500
2.337674
5844.185
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 45V/µs |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Amplifier Type | J-FET |
| Package / Case | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 3.1mA (x2 Channels) |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | TLE2072 |
| Current - Input Bias | 1 pA |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Gain Bandwidth Product | 10 MHz |
| Voltage - Input Offset | 300 µV |
| Supplier Device Package | 8-PDIP |
| Current - Output / Channel | 48 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 38 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 4.5 V |