
Texas Instruments
Product No:
TLE2081CDR
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC OPAMP JFET 1 CIRCUIT 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.641
2.641
10
2.37215
23.7215
25
2.23782
55.9455
100
1.90665
190.665
250
1.790256
447.564
500
1.566474
783.237
1000
1.297938
1297.938
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | Excalibur™ |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 45V/µs |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | J-FET |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 1.7mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | TLE2081 |
| Current - Input Bias | 20 pA |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Gain Bandwidth Product | 10 MHz |
| Voltage - Input Offset | 490 µV |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Current - Output / Channel | 48 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 38 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 4.5 V |