
Texas Instruments
Product No:
TLE2084CDW
Manufacturer:
Package:
16-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC OPAMP JFET 4 CIRCUIT 16SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
6.878
6.878
10
6.21585
62.1585
25
5.92648
148.162
100
5.14577
514.577
250
4.914502
1228.6255
500
4.480884
2240.442
1000
3.902695
3902.695
2500
3.758152
9395.38
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 45V/µs |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | J-FET |
| Package / Case | 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 6.3mA (x4 Channels) |
| Number of Circuits | 4 |
| Base Product Number | TLE2084 |
| Current - Input Bias | 20 pA |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Gain Bandwidth Product | 10 MHz |
| Voltage - Input Offset | 500 µV |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
| Current - Output / Channel | 48 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 38 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 4.5 V |