
Texas Instruments
Product No:
TLE2141CDR
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Description:
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.7195
1.7195
10
1.5447
15.447
25
1.4573
36.4325
100
1.24165
124.165
250
1.16584
291.46
500
1.02011
510.055
1000
0.845234
845.234
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | Excalibur™ |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 45V/µs |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 3.5mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | TLE2141 |
| Current - Input Bias | 700 nA |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Gain Bandwidth Product | 5.9 MHz |
| Voltage - Input Offset | 200 µV |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Current - Output / Channel | 50 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 44 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 4 V |