
Infineon Technologies
Product No:
TLE4269GMXUMA2
Manufacturer:
Package:
PG-DSO-14-61
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC REG LINEAR 5V 150MA DSO14-61
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.9285
1.9285
10
1.72995
17.2995
25
1.63172
40.793
100
1.39023
139.023
250
1.305338
326.3345
500
1.142185
571.0925
1000
0.946371
946.371
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Infineon Technologies |
| Series | Automotive, AEC-Q100, OPTIREG™ |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Output Type | Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Last Time Buy |
| Control Features | Reset |
| Current - Output | 150mA |
| Base Product Number | TLE4269 |
| Protection Features | Over Temperature, Reverse Polarity, Short Circuit |
| Number of Regulators | 1 |
| Output Configuration | Positive |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Voltage - Input (Max) | 45V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.5V @ 100mA |
| Current - Supply (Max) | 8 mA |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Supplier Device Package | PG-DSO-14-61 |
| Current - Quiescent (Iq) | 300 µA |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 5V |