
Infineon Technologies
Product No:
TLE4274V50AKSA2
Manufacturer:
Package:
PG-TO220-3-1
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC REG LINEAR 5V 400MA TO220-3-1
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.375
2.375
10
2.1356
21.356
25
2.01438
50.3595
100
1.716175
171.6175
250
1.611428
402.857
500
1.40999
704.995
1000
1.168282
1168.282
2500
1.087712
2719.28
5000
1.047432
5237.16
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Infineon Technologies |
| PSRR | 60dB (100Hz) |
| Series | Automotive, AEC-Q100, OPTIREG™ |
| Package | Tube |
| Output Type | Fixed |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | TO-220-3 |
| Product Status | Active |
| Control Features | - |
| Current - Output | 400mA |
| Base Product Number | TLE4274 |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Short Circuit |
| Number of Regulators | 1 |
| Output Configuration | Positive |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C |
| Voltage - Input (Max) | 40V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.5V @ 250mA |
| Current - Supply (Max) | 30 mA |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Supplier Device Package | PG-TO220-3-1 |
| Current - Quiescent (Iq) | 220 µA |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 5V |