
Infineon Technologies
Product No:
TLE42754DATMA1
Manufacturer:
Package:
PG-TO252-5
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC REG LINEAR 5V 450MA TO252-5
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.7385
1.7385
10
1.5618
15.618
25
1.47326
36.8315
100
1.25533
125.533
250
1.178684
294.671
500
1.031358
515.679
1000
0.854544
854.544
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Infineon Technologies |
| PSRR | 60dB (100Hz) |
| Series | Automotive, AEC-Q100, OPTIREG™ |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Output Type | Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | TO-252-5, DPak (4 Leads + Tab), TO-252AD |
| Product Status | Active |
| Control Features | Reset |
| Current - Output | 450mA |
| Base Product Number | TLE42754 |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity |
| Number of Regulators | 1 |
| Output Configuration | Positive |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C |
| Voltage - Input (Max) | 42V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.5V @ 300mA |
| Current - Supply (Max) | 25 mA |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Supplier Device Package | PG-TO252-5 |
| Current - Quiescent (Iq) | 200 µA |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 5V |