
Infineon Technologies
Product No:
TLE4275DV33ATMA1
Manufacturer:
Package:
PG-TO252-5-11
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC REG LIN 3.3V 400MA TO252-5-11
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.8975
2.8975
10
2.603
26.03
25
2.4605
61.5125
100
2.13256
213.256
250
2.023234
505.8085
500
1.815431
907.7155
1000
1.531096
1531.096
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Infineon Technologies |
| PSRR | 60dB (100Hz) |
| Series | Automotive, AEC-Q100, OPTIREG™ |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Output Type | Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | TO-252-5, DPak (4 Leads + Tab), TO-252AD |
| Product Status | Obsolete |
| Control Features | Reset |
| Current - Output | 400mA |
| Base Product Number | TLE4275 |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Short Circuit, Transient Voltage |
| Number of Regulators | 1 |
| Output Configuration | Positive |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C |
| Voltage - Input (Max) | 42V |
| Voltage Dropout (Max) | - |
| Current - Supply (Max) | 30 mA |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Supplier Device Package | PG-TO252-5-11 |
| Current - Quiescent (Iq) | 220 µA |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 3.3V |